Terapia využívajúca magnetické pole

Terapia využívajúca magnetické pole podporuje a urýchľuje hojivé procesy tým, že stimuluje metabolizmus a prekrvenie. Pulzujúce vibrácie uvoľňujú svaly účinne a hĺbkovo, stimulujú imunitný systém a podporujú celkovú výkonnosť. Telo a jeho rôzne orgány majú elektromagnetické vibrácie, ktoré sú pri ochorení alebo zranení narušené. Aby bola možná regenerácia, telo potrebuje správny metabolizmus, ktorý je potrebný na tvorbu nových buniek a tkanív, a práve to môžeme podporiť pomocou magnetoterapie.

Účelom magnetoterapie je obnoviť zmenené usporiadanie buniek, pričom elektromagnetické pulzné signály, ktoré sa v tejto liečbe využívajú, majú vplyv na špeciálne biologické štruktúry v poškodených oblastiach tela.

Magnetoterapiu sa odporúča kombinovať s masážami. Zlepšený krvný obeh uvoľňuje svalstvo, zvyšuje výkonnosť a silu imunitného systému. Magnetickou stimuláciou sa tiež skracuje celková fáza regenerácie.

Kombinovanú masážnu / magnetickú kopytnú čižmu dopĺňa aplikácia zábalov v oblasti končatín. Kôň počas liečby stojí s pevne navlečenými kopytnými čižmami podobne ako je to v prípade končatinových obvínadiel.

Vibračný masážny modul generuje vibračné masážne sekvencie, ktoré sa prenášajú do končatín. Kôň cíti vibrácie až k lakťu alebo bedru.

Magnetický modul vytvára pulzy magnetického poľa, aby sa zároveň priamo masírovali končatiny.

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Tierklinik Lüsche Samorin GmbH